Sip / VOIP telefon çeşitleri

VOIP telefon sistemi SIP telefonları / VOIP telefonlarını kullanmayı gerektirir. SIP telefonlarının çeşitli versiyonları/türleri vardır:

SIP / VOIP Soft telefonları – yazılım tabanlı SIP telefonu

Yazılım tabanlı SIP telefonu, arama yapmak ve aranmak için bilgisayarınızın mikrofonu ve hoparlörünü ya da takılı bir kulaklığı kullanmanızı sağlayan bir programdır.

İnternet Protokolu Üzerinden Ses demektir, yani basitçe IP-temelli şebekeler üzerinden ses trafiğinin iletilmesidir. İlk önce veri şebekeleri için tasarlandı, dünya standartında veri şebekelerinin başarılı konumlandırması ile, İnternet Protokolu (IP) daha sonra ses şebekeleri için de adapte edildi.

VOIP telefon sistemleri kullanıcıları, IP şebekeleri aracılığı ile telefon etmeye limitli değildir, geleneksel telefon hatları da daha iyi görüşme kalitesi ve uygunluğu için kullanılabilir. VOIP ağ geçidini kullanmakla, gelmekte olan PSTN/telefon hatları, VOIP/SIP hatlarına dönüştürülebilir. Bu şekilde, VOIP ağ geçidi, kullanıcının, normal telefon şebekesinde, telefon aramalarına cevap vermesine ve telefon etmesine izin verir

VoIP PBX sistemleri, çalışanlara taşınırlık, bir işyeri genişlediğinde esneklik sağlar, çünkü geleneksel PBX’e göre idare etmesi daha kolaydır ve telefon idare masraflarını da oldukça düşürür.

VOIP ve çok daha fazlası hakkında sıkça sorulan sorular, VoIP SSS’de bulunabilir.

SIP (Session Initiation Protocol), internet üzerinden telefon hizmeti sunulabilmesi için geliştirilmiş bir protokoldür. SIP, bir IP ağı üzerindeki iki ya da daha fazla kullanıcı arasında çağrı kurulumu, çağrı sırasında oturumla ilgili parametrelerin değiştirilmesi ve nihai olarak çağrının çözülmesi, sona erdirilmesi, için kullanılmaktadır.

D10 Akıllı VoIP telefon, birçok uygulama senaryosu için zenginleştirilmiş HD ses ve görüntülü arama deneyimi sunan, yüksek kaliteli ve kullanımı kolay akıllı bir Android telefon. Geniş Açı lensinin ve 10.1 inç çoklu dokunmatik ekranın (1280×800) benzersiz tasarımı, kullanıcılara daha iyi görsel iletişim sağlar. D10, Android 5.1 işletim sisteminde çalışır ve iş özelleştirmesi için üçüncü taraf uygulamalarının kurulumunu destekler.