Eviniz Artık Cebinizde!

Yaşadığımız mekanlarda kullandığımız tüm donanımların, bir arada tek merkezden kontrolü ve hayatı kolaylaştırır. Birçok detayın, otomasyon sayesinde bizlere sunulduğu evlere akıllı ev denmektedir. Akıllı ev; kullanıcısına konfor, güvenlik ve kullanım maliyetleri tasarrufu sağlayan evlerdir. Bu kapsam standart donanımların otomasyonundan, evin kendisi için gereken enerji ve temiz su kaynağı oluşturmasına kadar geniş bir yelpaze içinde ele alınmaktadır. Akıllı ev sistemleri günlük hayatımızda kullandığımız, evlerimizde standart ihtiyaçlar içerisinde yer alan aydınlatma, ısıtma-soğutma, güvenlik, eğlence, bahçe sulama sistemlerinin kontrolünü size gereksiz yere zaman kaybettirmeden tek merkezden sağlar. Sizin önceden verdiğiniz komutları, akıllı ev senaryolarını, uygulayarak yönetir.

Bizce yeni nesil bir akıllı ev; sizin yaşantınıza ayak uydurmalı, tadilat maliyeti olmadan kolayca uygulanabilmeli ve nerede olursanız olun özgürce yönetilebilmeli…

android-akilli-ev-yazilimi

Xenon Smart, sizin ve aile fertlerinizin konumlarına göre evi otomatik olarak yönetir. Eviniz sizin hayatınıza ayak uydurur. Kablosuz haberleşme altyapısı sayesinde, ek kablolama ve tadilat maliyeti olmadan evinize uygulanır.

Tüm detayları ile yerli üretim olan akıllı ev sisteleri ile yaşam alanlarınızı kolaylaştırabilir, evinize değer katabilirsiniz.

Akıllı ev sistemleri sadece ev için değil Fabrika, Depo, İş Yeri vb. gibi yerlerde kullanabilirsiniz.

Kolay entegre sistemi ile evinize işyerinize sonradan da montajı kolaylıkla yapılabilmektedir.

Bir çok sistem bir arada bulunur ve tüm bu sistemlere tek bir noktadan erişim mümkündür.

Ev otomasyonu (Perdeler, ışıklar, gaz/su vanaları, garaj kapısı kontrolleri), alarm Sistemi (hareket sensörleri, kapı manyetikleri, siren), kamera Sistemi (iç ve dış mekan görüntü algılayıcılar, ve kayıt cihazları), ses sistemleri (Ev sinema sistemleri ve diğer ses sistemleri), ev ısı sistemleri (ısıtma ve soğutma), tüm bunları barındıran akıllı ev sistemine, istenilen her yerden erişilebilir ve sistem her yerden kontrol edilebilir.

mobil-uygulama-arayuz-android-panel-xenon-smart

Akıllı Ev Sisteminin Yapabileceklerinden birkaçı;

Gaz ya da su sızıntısı olduğunda ana vanayı kapatabilir size haber verebilir, siz evde yokken oluşabilecek herhangi bir güvenlik uyarısını haber verir ve sisteminize uzaktan bağlanıp evde bulunan kameralarla evinizi canlı olarak izlemenize olanak sağlar, evinizi siz yokken havalandırabilir, tek bir noktadan evdeki tüm ışıkları (dışarıdaki ışık seviyesine de bağlı olarak) kontrol edebilir, hava kararınca perdeleri çekebilir, oda da olmadığınızda ışığı ve klimayı kapatabilir, topraktaki nem durumuna göre gerekirse bahçenizi sulayabilir, unutttuğunuz takdirde ütünün bağlı olduğu prizin elektriğini kesebilir, güvenlik amaçlı olarak, programlanan senaryoya göre, siz evde yokken değişik odaların ışıklarını belirli aralıklarla yakıp söndürebilir, ya da tv’yi açıp kanalları değiştirip, geri kapatabilir.